Menu

.


UWAGA!

Z powodu iż bardzo często dostajemy pliki nie poprawne i zamówienia nie kompletne ( np. nie podanie rozmiaru lub rodzaju zakupionej odzieży),  - wszystko to powoduje iż realizacja zlecenia będzie wydłużona i czas realizacji liczony jest od momentu otrzymania wszelkich informacji oraz poprawnych plików a także akceptacji przesłanej wizualizacji a nie od dnia zakupu towaru. Dodatkowo informujemy iż w cenie produktu zawarta jest wizualizacja oraz jej jedna poprawka. Wszystkie kolejne poprawki zmiany plików itp. są dodatkowo płatne. Prosimy o dokonywanie przemyślanych zakupów.

Jak Przygotować plik?

Na wstępie poinformujemy Państwa, że nasza firma jest w stanie przygotować profesjonalny projekt graficzny spełniający wszystkie nasze normy druku .  Dzięki kreatywnemu zespołowi nasze pomysły są kreatywne i nie sztampowe. Dzięki czemu Państwa produkty będą się wyróżniać.   Koszt projektów ustalany jest od zaawansowania i podlega odrębnej wycenie.   Nasza firma drukuje w różnej technologii druku. Pliki do każdej technologii powinny być przygotowane w odpowiedni sposób aby uzyskać jak najlepszą jakość druku. Nie poprawiamy przesłanych plików informujemy o błędach i jeżeli mamy akceptację Państwa aby drukować przystępujemy do realizacji zlecenia. Nie biorąc odpowiedzialności za błędy w wydruku.  Poniżej znajduje się opis do przygotowania odpowiednio plików. 

INFORMACJE OGÓLNE 

- pliki powinny być w skali 1:1  – skalę akceptujemy przy drukach wielkoformatowych gdy obraz ma być drukowany w brytach  -  w plikach wektorowych wszystkie czcionki powinny być zamienione na krzywe  - pracuj na naszych matrycach  – po zakupie poproś nas a prześlemy matrycę do wykonania projektu  jeżeli jest to potrzebne a wymiary nadruku nie sa podane na aukcji  - rozdzielczość plików powinna być minimum 300 dpi, dzięki temu wydruki będą ostre i pozbawione pikseli. Pliki którą maja mniejszą rozdzielczość po wydruku mogą być nie ostre oraz widoczne mogą być piksele. Nasza firma oferuje przygotowanie grafik w odpowiednich rozdzielczościach lub wektoryzację plików - wszystko do ustalenia i za dodatkową opłatą. - spady drukarskie stosujemy tylko w druku offsetowym – opisane w dalszej części  

DRUK DTG - kilka słów

Druk DTG to bezpośredni pełno kolorowy nadruk na bawełnie lub materiale o zawartości minimum 60% bawełny w swoim składzie. Dzięki temu iż nadruk wykonujemy bezpośrednio na materiale to nadruk jest oddychający - nie jest to naklejka. 

Drukujemy zarówno na białych jak i kolorowych materiałach. Przy druku na białym materiale wykorzystujemy tylko druk samym kolorem kolor biały wynika z koloru materiału dzięki temu nadruk jest nie wyczuwalny i w pełni oddychający. Natomiast przy zadrukowywaniu kolorowych materiałów wykorzystujemy białą farbę przez co nadruk delikatnie jest wyczuwalny na materiale. Przy użyciu bezpośredniego druku na bawełnie efekt końcowy zależy od struktury materiału która jest mniej lub bardziej widoczna po nadruku oraz od jakości bawełny. Druk na kolorowym materiale wymaga również gruntowania odzieży specjalnym primerem dlatego zaraz po produkcji może być widoczny delikatny ślad po primerze oraz ślad po prasie. Ślady te nie zawsze się pojawiają zależy to od materiału oraz jego koloru lecz wszystko zniknie po pierwszym praniu. 

Im lepszej jakości jest bawełna tym lepszej jakości będzie nadruk!!! 

Dlatego dajemy Państwu możliwość wyboru pomiędzy tańszymi produktami oraz produktami PREMIUM. Dzięki temu iż jesteśmy dystrybutorem odzieży kilku marek możemy zaproponować Państwu produkty z szerokiej gamy dostępnej na Polskim rynku o różnej gramaturze, jakości bawełny oraz gamie kolorystycznej. Od produktów eventowych poprzez produkty do codziennego użytku oraz klasy PREMIUM. 

Prosimy o zapoznanie się z naszymi aukcjami.

Jak przygotować plik do druku DTG?

Kolejną bardzo istotną sprawą jest jakość pliku do nadruku oraz użyte w nim kolory. Najlepszym plikiem jest plik PNG w kolorach RGB z przezroczystym tłem. Im lepsza rodzielczość pliku tym lepszy efekt nadruku. 

Kolorystyka: RGB  

Akceptujemy pliki : PNG – preferowany, JPG, corel do wersji X7, PDF, TIFF,   

Do odzieży kolorowej pliki powinny być z przezroczystym tłem (transparentnym) inaczej grafika w pliku JPG widoczna na białym tle będzie wydrukowana razem z tym białym tłem. Natomiast jeżeli napisy mają być białe to i w projekcie powinny być białe. 

Podeślij nam plik który masz do nadruku a my ocenimy jego jakość. 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z nami.

DRUK UV – znakowanie gadżetów

Kolorystyka: CMYK  

Akceptujemy pliki:  corel do wersji X7 – preferowany, PDF , JPG, PNG, TIFF, 

Do druku na kolorowych gadżetach plik powinien być wektorowy ponieważ aby uzyskać nadruk kolorowy musimy zrobić biały poddruk pod np. Państwa logo. Przykładowo długopis jest czerwony Państwa logo żółte to musimy najpierw nadrukować kolor biały a potem żółty przez co musimy wykonać maskę koloru białego. Gdy plik nie jest wektorowy a przerobienie jego sprawia trudność za dostosowanie pobieramy dodatkową opłatę.  

SUBLIMACJA 

Jest to druk specjalnymi farbami na specjalistycznym papierze lub bezpośrednio na sztucznych materiałach typu poliester utrwalany i przenoszony z papieru za pomocą termotransferu. W tym rodzaju druku nie wykorzystujemy farby białej więc jeżeli przenosimy grafikę na np. kamizelkę odblaskową która jest żółta kolory moga zmienić swoje nasycenie lub barwę na ciemniejsze. 

Akceptujemy pliki: JPG, PNG, corel do wersji X7, TIFF,  

kolory: RGB 

DRUK WIELKOFORMATOWY: 

Kolorystyka: CMYK  

Akceptujemy pliki:  PDF – preferowany,  corel do wersji X7 , JPG,, TIFF,  

Pliki powinny być przygotowane w skali 1:1 

Jeżeli projekt zawiera białe tło powinna być ramka wyznaczająca cięcie grubości włosowej  Każda grafika powinna być wysłana w oddzielnym pliku a nie na różnych stronach pliku Pliki nie powinny zawierać spadów 

CIĘCIE PLOTEREM :  

FOLIE różnego tyu, FLEX, FLOCK,, FREZOWANIE, LASER, 

 Akceptujemy pliki: corel do wersji X7, PDF wektorowy,  

Akceptujemy tylko pliki wektorowe  z czcionkami zamienionymi na krzywe

DRUK OFFSETOWY: 

Kolorystyka : CMYK  

Akceptujemy plik: PDF – preferowny, JPG, TIFF, 

Tutaj wręcz nalegamy na korzystanie z naszych matryc dzięki temu projekty będą dobrze wydrukowane głównie przy realizacjach prac zaginanych, składanych, szytych dzięki temu unikniemy nie poprawnych wydruków. 

Przy drukach offsetowych i cyfrowych wymagamy projektów przygotowanych według dokładnych wymiarów które podajemy. Nasz park maszynowy działa na danych matrycach przez co cięcie, zaginanie i inne prace introligatorskie przechodzą przez zautomatyzowany system. 

Prace nie przygotowane według naszych matryc mogą nie być wykonane dokładnie czyli być źle przycięte lub źle złożone. 

INFORMACJE KOŃCÓWE:

Prosimy o dokładne i szczegółowe sprawdzenie wykonanych przez nas projektów oraz wizualizacji.  Sprawdzenie podanego rodzaju odzieży, koloru, oraz rozmiarów. Dodatkowo prosimy o sprawdzanie  czy nie występują błędy literowe oraz rozmieszczenie znakowania. Wizualizacja jest orientacyjna i może się różnić od gotowego produktu względem kolorystycznym oraz rozmieszczenia o +/- 10%. Kolory zależą od podłoża na które są nanoszone. Zatwierdzenie projektu / wizualizacji zobowiązuje do odbioru zamówienia. Akceptację projektu / wizualizacji ewentualne poprawki przyjmowane są tylko droga mailową lub osobiście w punkcie usługowym. Po akceptacji projektu / wizualizacji reklamacje nie będą uwzględniane. 

CZAS REALIZACJI:

Co to jest dzień roboczy? 

Dzień roboczy to pełny dzień na wykonanie zlecenia.  

Dzień roboczy liczony jest gdy do 9.00 rano dostanie wpłatę lub akceptację, po tej godzinie dzień roboczy to kolejny następny dzień pracujący.  

Podany czas w jakim wykonujemy zlecenie to pełne dni robocze liczone od momentu zaksięgowania płatności oraz zaakceptowania do druku przesłanego projektu lub wizualizacji produktu.  Bez zaakceptowania do druku nie rozpoczynamy zlecenia. 

Wykonujemy również prace expressowe  1 dzień roboczy (dodatkowo płatne)  prosimy kontaktować się w tej sprawie  z naszym działem sprzedaży mailowo lub telefonicznie (wszelkie ustalenia musimy mieć potwierdzone mailowo) 

Do czasu realizacji należy doliczyć również czas dostawy przeważnie jest to 1 dzień roboczy  Nie bierzemy odpowiedzialności za dłuższe dostarczanie paczek przez firmy przewozowe z których korzystamy. 

KOLORYSTYKA PRODUKTÓW: 

Ze wzglęgu iż towar jest sprowadzany kolory produktów w szczególności gadżetów reklamowych moga się różnić od kolorów zdjęć które przedstawione sa na aukcjach.

W celu sprawdzenia dokładne odzienia koloru prosimy o kontakt podeslemy zdjęcia produktów z danej partii. W przeciwnym razie reklamacje nie będą uwzględniane.